TALEP FORMU

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

M-2500 Otomatik Yatak Tutkallama Hattı
Mert Makina

M-2500 Otomatik Yatak Tutkallama Hattı

M-2500 Otomatik Yatak Tutkallama Hattı

Ürün Açıklaması

Yatak üretiminin önemli bölümlerinden bir tanesi de yatak karkası hazırlama bölümüdür. Yatak yan takoz yerleştirme ve üst keçeleme işlemleri daha önceleri solvent bazlı tutkal ile hazırlanırken gerek işçi sağlığı gerekse yataktaki koku ve hijyeni sağlamak için hotmelt sisteme geçilmiştir. M-2500 tutkal hattımız günlük yatak üretimin de personel sayısını azaltarak aynı zamanda üretimide ciddi şekilde artırmıştır. M-2500 hotmelt tutkallama hattımızda eriyik tutkal (hotmelt) kullanılmaktadır. Bu tutkal sistemi kokusuz olduğundan dolayı işçi sağlığını ve yataktaki hijyeni de üst seviyeye çıkarmaktadır.

  • Otomatik Ebatlama: Encoder ve sensörler ile her ebattaki yatağı otomatik ölçülendirme yapabilmektedir.
  • Dokunmatik Ekran Pano: Tutkallama hattının kontrolü hattan bağımsız dokunmatik ekranlı pano ile yapılacaktır.
  • Tutkallama Köprüleri: 2 çeşit tutkallama köprüsü vardır. Bunlardan biri sünger ve keçe kenarlarına yüksek hız ve istenilen miktarda köşe ve merkez uygulaması yapan Kenar Tutkallama Sistemi  iken diğeri de keçelenmiş yatak üzerine merkezden 4 adet nozul ile tutkal uygulayan Merkez Tutkallama Sistemidir.
  • Otomatik Pres Sistemi: Tutkallama sonrasında manuel işlem gerektirmeyen pres sistemi yardımıyla keçenin, süngerin ve kapitonenin iyice yapışması sağlanır. Pnömatik sistem ile çalışır.
  • Tutkallama Ünitesi: Opsiyonel olarak Robotech  / Nordson  tutkallama sistemleri kullanılmaktadır.
  • Silikon Bant Özel Tasarım Konveyör Sistemi: Bütün hatta tutkal yapışmasını engelleyen silikon bant kullanılmıştır. Bakım gerektirmeyen konveyör sistemi bulunmaktadır.
  • Kenar Tutkallama; Sünger ve Keçe Kenarlarına yüksek hız ve istenilen miktartda köşe ve merkez tutkal uygulama sistemi.
  • Takla Konveyörü: Yatağın diğer tarafını döndürmek için kullanılan bu konveyör pnömatik sistem ile çalışır. Operatörün düğmeye basması ile yatağın diğer çevrilecektir.
  1-2-3-5 tutkallama köprüsü opsiyonu
   
Hattin Şekli Üretim hattina üreticinin talebi ve üretim yerinin müsaitliğine göre <>, <>, <> <> ve daha birçok farkli şekil verilebilir
İlave Hatlar M-2500 Otomatik Yatak Tutkallama Hatimiz Otomatik Kenar Kapama hatlariyla entegre çalişabilmek için tasarlanmiştir
Konveyör Sistemi Elektriklenmeyi önleyen anti statik PVC bantlar italyan firmasi olan Unibelten temin edilmektedir
Kros Konveyörler Hattin şekline <>, <>, <> göre gelen karkasi, yataği istenilen tarafa yönlendirir
Merkez Tutkallama Keçelenmiş yatak üzerine merkezden 4 adet nozul ile tutkal uygulama sistemi
Otomatik Yükseklik Ayari Köprülerde yatak yüksekliğine göre otomatik yükskelik ayari
Yüksek Hiz Konveyör, pres ve köprüler 30mt/dakika hizindadir